Hinteregger, attığım en güzel kendi gollerimden biriydi “” diye şaka yaptı.

Hinteregger, attığım en güzel kendi gollerimden biriydi “” diye şaka yaptı.

McLaren’in raporu işe yaradığını söyledi ve müfettiş, “raporuma tereddütsüz güven duyduğunu” söyledi.

Kanadalı Dick Pound ve McLaren da dahil olmak üzere WADA tarafından yaptırılan bir soruşturmanın, geçtiğimiz yılın sonlarında başlayan doping skandalının bir parçası olarak, Rusya’nın atletizm sporcularının Rio Olimpiyatları’nda ülkelerini temsil etmeleri zaten yasaklanmış durumda. Rusya’da devlet destekli doping programı.

Bach, IOC’nin “sporun bütünlüğüne ve Olimpiyat Oyunlarına yönelik şok edici ve benzeri görülmemiş bir saldırı” olarak nitelendirdiği McLaren raporunda yer alan herhangi bir kişi veya kuruluşa karşı mevcut en sert yaptırımları uygulamaktan çekinmeyeceğini söyledi.

Bununla birlikte, Bach geçen hafta bir spordaki sporcuların diğerlerinden veya görevlilerin suçlarından dolayı cezalandırıldığını görmek konusunda isteksiz olduğunu belirtti.

Rusya’nın tamamen yasaklanmasından yana olmayanlar arasında jimnastik başkanı da vardı – bu, bildirilmeyen pozitif sonuçlara sahip 28 spor arasında değildi.

Uluslararası jimnastik federasyonu başkanı Bruno Grandi, “Oyunlara katılma hakkı, gerekli niteliklere sahip ve doping yapmaktan suçlu bulunmayan bir sporcudan rulet makinesi çalınamaz.” Dedi. “Battaniye yasakları asla adil olmadı ve olmayacak.”

‘Nükleer seçenek’

McLaren, raporunda cezalandırma tavsiyesine yer vermedi. Kararı değerlendirdiğini söyledi, ancak bunun yerine IOC ve diğerlerini bilgileri istedikleri gibi “özümsemeye ve harekete geçmeye” çağırdı.

Rus Olimpiyat şefi Alexander Zhukov, McLaren’in raporunun cezalandırma konusunda tavsiyeler içermemesinden memnun olduğunu söyledi.

Rusya’nın tüm ekibinin Rio’dan dışlanma olasılığı Pound tarafından “nükleer seçenek” olarak adlandırıldı.

WADA, iki ay önce New York Times’a düzinelerce Rus’un ulusal spor otoritelerinin onayıyla Soçi’de performans artırıcı ilaçlar kullandığını söyleyen eski Moskova Anti-Doping Laboratuvarı başkanı Grigory Rodchenkov tarafından yapılan suçlamaları incelemek için McLaren’in soruşturmasını görevlendirdi.

Şu anda Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Rodchenkov, Soçi Kış Oyunlarında 15’e kadar Rus madalya kazanan kişinin kirli idrar örneklerinin temiz olanlarla değiştirildiği bir programın parçası olduğunu iddia etti.

McLaren’in raporu, Rodchenkov’un iddialarının anlatıldığı gibi gittiğini söyledi.

Rus Güvenlik servisi (eski adıyla KGB) ile birlikte, “Rus sporcuların kirliyken rekabet etmesine” izin veren bir plan geliştirildi.

– @ StrashinCBC

Bir casus romanından, Rus laboratuarları “temiz örnekleri” saklar ve ardından kirli örnekler laboratuar duvarındaki “fare deliğinden” çıkarılırdı.

– @ StrashinCBC

McLaren’e göre, Rodchenkov ve görüşülen diğer tüm tanıklar güvenilir kabul edildi ve Moskova laboratuvarındaki personelin devlete yönelik sisteme dahil olup olmama konusunda herhangi bir seçeneği yoktu.

Kanadalı Alphonso Davies Cumartesi günü spor dünyasının Alman Bundesliga’ya odaklanmaya devam etmesiyle ortaya çıktı.

Edmonton’dan Davies, Bayern Münih’in Eintract Frankfurt’a karşı 5-2’lik galibiyetinde bir gol attı ve bir gol daha koydu. Bundesliga, koronavirüse karşı katı hijyen önlemleri nedeniyle boş stadyumlarda seyircisiz oynuyor.

Eski bir mülteci olan Kanadalı futbol yıldızı Alphonso Davies, BM yardımı için para toplanmasına yardım ediyor – Alphonso Davies, 2025 yılına kadar Bayern Münih ile yeni anlaşma imzaladı

Leon Goretzka, Thomas Muller ve Robert Lewandowski’nin golleri Bayern’i seyir kontrolünde tuttu ancak Frankfurt defans oyuncusu Martin Hinteregger heyecan verici bir final ayarlamak için üç dakikada iki gol attı.

Davies, Hinteregger’in kendi golü stoper için kayda değer bir maça ulaşmadan önce Bayern’in sinirlerini sabitledi.

Hinteregger, “Attığım en güzel gollerden biriydi,” diye şaka yaptı.

İZLE | Alphonso Davies, Bayern Münih’in galibiyet için uzaklaşmasına yardım ediyor:

Davies, Bayern’in Frankfurt karşısındaki galibiyetinde parlıyor

Spor Dalları

8 ay önce Video 1: Edmonton’dan 0519 yaşındaki Alphonso Davies, Bundesliga liderleri Bayern Münih’in Eintracht Frankfurt’a karşı kazandığı 5-2 zaferinde bir gol ve asist kaydetti. 1:05

Bayern’in rakibi Borussia Dortmund, günün erken saatlerinde Wolfsburg’da zahmetli bir 2-0 galibiyetle meydan okumayı ortaya koydu.

Galibiyet, Bayern’i Salı günü Dortmund’un dört puan önünde, kalan yedi turun devam edeceğini varsayarak, şampiyonluğa karar vermede uzun bir yol kat edecek bir maça götürdü.

Lig, salgının neden olduğu iki aylık aradan sonra geçen hafta sonu yeniden başladı ve oyuncuların oynamaya izin verilmeden önce düzenli olarak COVID-19 testlerine tabi tutulması gerekiyor.

Bundesliga, yarışmaya devam ettikten sonra 1. tam tur oyunlarını tamamladı Güney Kore futbol takımı, seks bebeklerini koltuklara koyduğu için rekor para cezasına çarptırıldı

Geçen hafta sonu olduğu gibi, oyuncular Cumartesi günü tüm maçlar için geldiklerinde yüz maskeleri takarken, başlamayanlar onları takıp mesafelerini korudular. Toplar dezenfekte edildi ve yetkililer, televizyon muhabirlerini uzak tutmak için direklere monte edilmiş mikrofonlarla belli bir mesafeden oyun öncesi röportajlar yaptı.

Alman futbol federasyonu (DFB) hafta içi kulüplere bir mektup göndererek, geçen hafta sonu çok ileri giden gol kutlamalarına yönelik bazı eleştirilerin ardından toplumun ve politikacıların yakından izlediklerini söyledi.

Ülkenin dopingle mücadele dairesi Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bir doktordan yasaklanmış tedavi görmekle suçlanan Rus sporcu sayısının 70’e yükselebileceğini söyledi.

RUSADA olarak bilinen daire daha önce Pazartesi günü yaptığı açıklamada, çok sayıda spor dalından 33 sporcuya yasaklı intravenöz infüzyonlar aldığından şüphelenilen dava açacağını söyledi.

RUSADA CEO’su Yuri Ganus, bunun sadece “ilk paket” olduğunu ve planlanan ikinci bir paketin sayıyı 70’e çıkarabileceğini söyledi.

Vakaların tümü, orta Rusya’nın atletizm için önemli bir merkez olan Chuvashia bölgesindeki bir spor akademisiyle bağlantılı. RUSADA, sporcuların çoğunun kendilerine infüzyon verildiğinde reşit olmadığını ve bazılarının bisiklet, kayak ve Paralimpik sporlardan geldiğini söyledi.

Rusya, Eylül ve Ekim aylarında dünya şampiyonalarında tam bir takım sahnelemek için uluslararası atletizm yasağını zamanında kaldırmaya çalışırken geliyorlar. Rusya atletizm federasyonu 2015 yılından beri yaygın doping nedeniyle yasaklanmış olsa da, ülkeden onlarca kişinin tarafsız sporcu olarak yarışmasına izin veriliyor.

Ganus, RusAF olarak bilinen Rusya izleme federasyonunu kozmetik reformlara gerçek kültürel değişime öncelik vermekle suçladı.

Ganus, “Dört yıl boyunca atletizmi güzel bir durumda sunmak için çok zaman harcadık” dedi. “RusAF’ın mevcut durumunda eski durumuna getirilemeyeceğini söyleyecek yeterli malzemeye sahibiz.”

Ganus ayrıca RUSADA’nın kendi davranışıyla ilgili olarak Rus yetkililer tarafından iki soruşturma altında olduğunu ortaya çıkardı.

Ganus, Rus savcılarının, yüksek atlamacı Danil Lysenko’nun uyuşturucu testi yapanlara nerede olduğunu bildirmedikleri için sahte tıbbi belgeleri mazeret olarak sunup sunmadığını araştırırken RUSADA çalışanlarının yetkilerini aştığına dair bir şikayeti araştırdıklarını söyledi. Ganus, davanın RUSADA’nın doping davalarıyla ilgili çalışmalarından memnun olmayan birinin şikayetiyle ortaya çıktığına inandığını söyledi.

Ganus, diğer meselenin vergi makamlarının RUSADA ile Dünya Anti-Doping Ajansı arasında imzalanan bir sözleşmeyi araştırması olduğunu söyledi.

RUSADA, Rusya’nın reform yapmak için yeterince şey yapmadığına inanan bazı Batılı sporcuların eleştirileri karşısında geçen yıl WADA tarafından eski durumuna getirildi. O zamandan beri RUSADA, uyuşturucu testi seviyesini artırdı ve Lysenko ile Kırgızistan’da yasaklı bir antrenörle gizlice antrenman yapmakla suçlanan yedi sporcunun davaları gibi davalara yönelik yüksek profilli soruşturmalar yürüttü.

Önümüzdeki yılki Olimpiyatlarda Rus bayrağının dalgalanma şansı Cuma günü, dopingle mücadele düzenleyicilerinin, tüm hile olayını sona erdirmeye yardımcı olması beklenen verileri kurcalamak için ülkenin uygun olmadığını ilan etmesiyle potansiyel olarak ölümcül bir darbe aldı.

Dünya Dopingle Mücadele Ajansı uygunluğunu duyurdu ve inceleme komitesi tavsiyeyi ajansın 9 Aralık’ta görüşecek olan yürütme komitesine iletti.

Yürütme komitesi Rusya’nın anti-doping ajansının uyumsuz olduğunu beyan etmeyi kabul ederse, Rusya’nın Tokyo Oyunlarından atılmasıyla sona erebilecek bir süreci harekete geçirecek.

Bu, 2014 Sochi Oyunlarından önce, Rus yetkililerin yarışmadan sonra alınan idrar örneklerini daha önce depolanan temiz olanlarla değiştirerek sporcularının yakalanmadan uyuşturucu kullanmasına izin veren bir program tasarladığı bir skandalın son bölümünü işaret ediyor.

Bu planın ardından yazılan kurallar uyarınca, Ruslar herhangi bir yaptırımı Spor Tahkim Mahkemesine itiraz edebilirler.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi, WADA veya mahkemenin kararlarına uymak zorunda kalacaktı, ancak başkanı Thomas Bach bu haftanın başlarında tamamen bir yasaktan yana olmadığını söyledi.

20 yıl önce bir bisiklet skandalından doğan, bugün WADA köpeklerinin Rusya doping krizi olması Rusya, sahte tıbbi kayıtlar nedeniyle olası atletizm sınır dışı edilmesiyle karşı karşıya.

Davayı daha da fazla karıştıran bir çift düello kural kitabı – biri şu anda yürürlükte, diğeri 2021’de yürürlüğe girecek.

Şu anda yürürlükte olan kurallar, benzerleri Rusya’nın karşı karşıya olduğu “kritik” bir ihlal durumunda hiçbir yol sunmuyor. Okurlar: “O ülkeyi temsil eden sporcular … Olimpiyat Oyunlarına katılamazlar veya katılamazlar … bu etkinliğin bir sonraki baskısı için veya eski durumuna (hangisi daha uzunsa) kadar.”

Ancak 2021’de yürürlüğe girmesi planlanan kurallar, sporcuların “Olimpiyat Oyunları dışındaki” önemli etkinliklere “MAYIS” dahil edilmeyeceğini söylüyor.

Son Kış Oyunlarında IOC, Rusya’yı ülke olarak yasakladı, ancak 168 Rus sporcunun “Rusya’dan Olimpik Atlet” bayrağı altında yarışmasına izin verdi. Tokyo için de benzer bir düzenleme yapılabilir.

Cuma günü geç saatlerde iletilen haber, pist yönetim kurulunun, ülkenin atletizm federasyonundaki üst düzey yetkililerin tıbbi kayıtları uydurduğu yeni suçlamaların ardından bu sporda böyle bir düzenlemeye devam edip etmeme konusunu gözden geçirdiğini açıklamasından saatler sonra geldi.

Üst düzey Rus pist yetkilisi, dopingle mücadele soruşturmasını engellediği şüphesiyle askıya alındı

Dünya Atletizm de Rusya’nın üyeliğini kaldırmayı düşünüyor.